Yazarlara Bilgi

Yazarlara Bilgi

1.Yazarın İletişim Bilgileri makalede belirtilmelidir. Ad Soyad, Unvan, E-mail, ORCID ID, Telefon, Adres Bilgileri, Üniversite, Bölüm, Şehir, Ülke, vb. bilgiler belirtilmelidir. Bu bilgiler aynı zamanda, dergi sistemi aracılığıyla makale yüklerken ilk kısımda yer alan yazar ekle bölümünden de tüm yazarlar bilgileriyle birlikte sisteme girilmelidir

2. Dergide yayınlanan yazıların bilimsel ve hukuki sorumluluğu, yazarına/yazarlarına aittir.

3. Dergiye gönderilen makalenin özeti/ geniş özeti bilimsel bir çalışma olarak basılmışsa ya da herhangi bir tezden üretilmiş ise bunun yazar tarafından belirtilmesi gerekmektedir.

4. Dergiye gönderilen yazılar Windows ortamında ve Ms Word uygulamasının 2007 ve sonrasındaki sürümlerinde yazılmış olmalıdır. Makaleler, derginin web sitesinde belirtilen güncel adrese belirtilen şekilde gönderilmelidir/yüklenmelidir.

5. Hakem süreci sonunda dergide yayınlanacak makaleler için intihal raporu istenir. Bu raporu göndermeyen yazarların makaleleri yayımlanmaz. İntihal programına göre taranan makale için kaynakça hariç %30’un üzerinde benzerlik tespit edilmişse ilgili makaleler dergide yayınlanmaz.